Biges 365 Hakkında

Biges 365, evlerden işyerlerine, kurumsal projelerden kamusal alanlara kadar 20 yıldan fazla süredir güvenlik çözümleri geliştirmekte olan Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.’nin hizmet markasıdır. Biges ürün ve çözümleri Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet göstermekte olan yetkili satış ve servis noktaları üzerinden aynı ürün ve hizmet kalitesi ile müşterilere sunulmaktadır.


Biges365 Teknolojisi Hakkında

Biges mühendisleri tarafından geliştirilen ve dünyada ilk ve tek olma özelliği taşıyan “Biges 365 Cloud” bulut platformu üzerinde; Hırsız Alarm, Yangın Alarm, Geçiş Kontrol, Güvenlik Kamera, Araç Takip ve Otomasyon sistemleri entegre edilebiliyor ve istenilen aksiyon planları dahilinde akıllı telefon veya masaüstü uygulamaları üzerinden takip edilip, yönetilebiliyor.

Biges ayrıca, “Biges 365 SmartBox” adını verdiği akıllı iletişim ve yönetim modülünü geliştirerek, tüm güvenlik sistemlerini ve 3. parti cihazları entegre ederek yarattığı Akıllı Güvenlik Çözümlerini müşterileri ile buluşturmuştur. Biges 365, günümüzde tüm güvenlik sistemleri ve 3. Parti cihazlara takip, bilgilendirme, yönlendirme, raporlama hizmetleri verebilen tek marka konumundadır.


Biges 365 Alarm Merkezi Hakkında

5188 sayılı “Özel Güvenlik Kanunu” kapsamında eğitimli ve Valilik akreditasyonuna sahip profesyonel alarm izleme operatörleri ile; güvenlik sistemlerinden gelen hırsızlık, panik, sağlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, yüksek ısı gibi acil durum sinyallerini 7/24 izleyen, gerekli durumlarda polis, ambulans ve itfaiye yönlendirmeleri yaparak abonelerinin can ve mal varlığının korunması için görev yapan hizmet birimidir. Biges, güvenlik sistemlerinden gelen sinyalleri canlı operatörler ile izlemenin yanında geliştirdiği Güvenli Sesli Yanıt Sistemi ile, mobil uygulaması üzerinden anlık bildirimlerle, SMS ve e-mail ile bilgilendirmeler yapabilmektedir.

Yüksek teknolojiye sahip güçlü altyapısı sayesinde tüm sinyalleri saniyeler içerisinde izlemeye alabilmektedir. Alarm sistemlerinden gelen hırsızlık, panik, sağlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını gibi acil durum sinyalleri anında değerlendirmeye alınması sağlanmaktadır.

7/24 hizmet vermekte olan ve eğitimli, deneyimli ve Valilik akreditasyonuna sahip profesyonel alarm izleme operatörleri ile tüm alarm sistemlerinden gelen sinyalleri dikkatle izlemektedir. Gerekli durumlarda polis, ambulans ve itfaiye yönlendirmelerini yaparak abonelerinin can ve mal varlığının korunması için görev yapmaktadır.