Neden Biges 365'i seçmeliyim?

Biges 365'in ürün ve hizmetleri, 1998 yılından bu güvenlik teknolojileri geliştirmekte olan, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü dahil birçok kamu kurumunun, bankanın, zincir mağazanın ve büyük kuruluşların referansına sahip, Türkiye'nin en güçlü, en dinamik ve en yenilikçi teknoloji şirketlerinden birisi olan Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.'nin güvencesi ile sunulmaktadır.

Biges 365 ürün ve hizmetleri, güvenlik danışmanları tarafından gerçekleştirilen profesyonel bir keşif ile tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik olarak seçilir ve kurulur. Kurulan alarm sisteminiz, yüksek teknolojiye ve güçlü altyapıya sahip Biges 365 Alarm Merkezi tarafından, yılın 365 günü kesintisiz 24 saat boyunca sağlanan hizmetler ile bir bütün olarak çalışır.


Alarm Sistemi ve Alarm Merkezi nasıl çalışır?

Alarm sisteminiz, ev veya işyerinize kurulduktan sonra, oluşturulan güvenli bölgeye izinsiz bir giriş olması durumunda, 110 desibel üzerinde bir ses ile çevre farkındalığı yaratacak şekilde tasarlanmıştır.

Oluşan alarm durumu, alarm paneliniz tarafından, bir sinyal ile Alarm Merkezine bildirilir. Eğitimli ve uzman Alarm Merkezi operatörlerimiz, abonelerimizden gelen tüm sinyalleri izleyerek, öncelikle abonelerimizden teyit almak koşulu ile gerekli durumlarda Emniyet güçlerini veya ilgili acil durum ekiplerini yönlendirirler.

İzinsiz giriş durumu dışında acil sağlık, panik, sabotaj, gaz kaçağı, duman ve su baskını durumlarında da alarm sisteminiz tarafından Alarm Merkezine sinyal gönderilir. Biges 365 Alarm Merkezi operatörleri bu durumlarda da sizin için gerekli yönlendirmeyi en kısa süre içinde yapmak üzere eğitilirler.


Yalnızca Alarm Sistemi yetmez mi? Neden bir alarm merkezine ihtiyaç duymalıyım?

Bir alarm merkezine bağlı olmayan alarm sistemi sahibi olmak, sizi birçok açıdan savunmasız durumda bırakabilir.

Biges 365 Alarm Merkezi, gelen acil durum sinyallerini, saniyeler içerisinde değerlendirerek durum teyidi almak için aboneye ulaşır. Acil durumun teyit edilmesinin hemen ardından, Emniyet güçleri, İtfaiye veya Sağlık birimleri ile anında temasa geçerek derhal yönlendirme yapılır.

Biges 365 Alarm Merkezi; hırsızlık, acil sağlık, gaz kaçağı, duman veya su baskın alarmı dışında da alarm sinyallerini izlemektedir. Özellikle Panik, Tehdit, Gasp veya Sabotaj sinyallerinin takip edilmesi, alarm sistemi sahipleri açısından hayati öneme sahip olabilir. Bu tür acil durum sinyalleri geldiğinde, abonenin zor durumda olduğu düşünülerek, herhangi bir teyit alınmaksızın, derhal emniyet güçleri yönlendirilmesi yapılır.

Bütün bu durumların dışında, Biges 365 Alarm Merkezi, merkeze bağlı bulunan alarm sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını da sürekli denetler. Alarm sistemlerinden gelen arıza, akü zayıf veya batarya zayıf sinyalleri sürekli izleme altında tutulur ve sistem durumu raporlanır. Böylece, alarm sisteminizin, ihtiyaç duyduğunuz anda çalışıyor olduğundan her zaman emin olursunuz.


Akıllı Alarm Sisteminin Diğer Sistemlerden Ne Farkı Var?

Biges 365 Akıllı Alarm sistemleri, hayatınızı daha güvenli ve konforlu kılmak için her detayı özenle geliştirilmiş özel bir sistemdir. Sıradan hırsız alarm sistemlerinden farklı olarak, alarm sisteminizin tüm detaylarını görüntülemenize, sistem durumunu izlemenize ve siz nerede olursanız olun sisteminizi yönetmenizi sağlayan özel bir mobil uygulamaya sahiptir. Bunun yanında, Biges 365 SmartBox Akıllı İletişim ve Yönetim Modülü, alarm sisteminin sinyallerini çok daha hızlı iletir ve Biges 365 Cloud hizmetleri arasında bağlantı kurarak sisteminizi dilediğiniz yerden yönetmenizi sağlar.

Tüm sinyalleri ve gerçekleşen durumları anlık mobil bildirim olarak cep telefonunuzdan anında görebilirsiniz. Üstelik uygulama üzerinden hangi durumlarda anlık bildirim almak istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Alarm sisteminize uyumlu kamera sisteminizi entegre etmeniz durumunda görüntülü olarak alarm doğrulama yapma şansına sahip olursunuz. Mobil uygulama üzerinden alarm sisteminizin bölgelerini kameralarınız ile eşleştirirsiniz. Herhangi bir alarm durumunda alarmın oluştuğu bölgenin görüntüsünü mobil uygulama üzerinde görerek görüntülü alarm doğrulama yapabilirsiniz.

Uygulama içerisinde bulunan farklı panik butonlarını kullanarak Biges 365 Alarm Merkezine sesli veya sessiz panik alarm sinyali gönderebilirsiniz. Dilerseniz panik sinyali gönderdiğiniz anda sirenlerinizin de çalmasını sağlayabilirsiniz. Acil sağlık ve yangın durumlarında da panik butonlarını kullanarak yardımın en kısa sürede size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Biges 365 Cloud Mobil uygulaması, yalnızca alarm sisteminizi değil, aynı zamanda sahip olduğunuz diğer cihazları da dijital giriş çıkış özelliğini kullanarak yönetmenizi sağlar. Uygulama üzerinden kombi, aydınlatma, bahçe sulaması ve benzeri cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Biges 365 Cloud ile tüm güvenlik sistemlerinizi dilerseniz mobil uygulaması üzerinden, dilerseniz masaüstü uygulaması üzerinden, dilerseniz ise uyumlu güvenlik kamera sistemlerinin CMS yazılımları üzerinden yönetebilirsiniz. Tek bir uygulama ile tüm sistemlerinizi bir arada görüntüleme ve yönetmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Ayrıca, Biges 365 Cloud mobil uygulaması sayesinde, aboneliğinize dair online işlemleri yürütebilir, bilgileri ve tanımları kolayca değiştirebilirsiniz. Bunların yanında, işyerlerine dair açılış-kapanış detayları düzenlenebilir, toleranslar belirlenebilir, tatil takibi ile ilgili bilgiler güncellenebilir, mobil bildirimler ayarlanabilir, sisteme yeni kullanıcı eklenebilir, bölge tanımları düzenlenebilir.

* Biges 365 Akıllı Alarm Teknolojilerinin bazı özellikleri sahip olduğunuz alarm sistemine ve kullanılmakta olan iletişim modülüne göre değişebilmektedir.


Farklı bir alarm sistemim var, Biges 365'ten hizmet alabilir miyim?

Biges 365 Alarm Merkezi, piyasada satılan hemen her marka alarm sistemi ile uyumlu olarak çalışma üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş bir altyapıya sahiptir. Detayları için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.


Alarm sistemim kablosuz olabilir mi?

Biges 365'in kullanmakta olduğu, üstün Alman teknolojisine sahip, yüksek performanslı Bosch Hırsız Alarm Sistemleri ürün portföyünde, her ölçekteki ev ve işyerine uygun bir kablosuz alarm sistemi mevcuttur. Sisteminiz, yapılacak keşif sonrasında, en iyi performansın alınabilmesi için, tamamen sahip olduğunuz alana özel olarak tasarlanır.


Evimden veya işyerimden taşınmak istersem alarm sistemime ne olacak?

365 paketleri ile sahibi olduğunuz alarm sisteminizin, yeni ev veya işyerinize taşınması ile ilgili desteği, Türkiye'nin 81 iline hizmet vermekte olan yetkili Biges 365 servis ağından alabilirsiniz.


Alarm Sistemim Biges 365 Alarm Merkezi ile nasıl iletişim kuruyor?

Biges 365 Alarm Merkezi, alarm sistemleri ile sabit telefon hatları, GSM teknolojisini kullanan GPRS modülleri veya internet altyapısını kullanan Network Modülleri vasıtası ile iletişim kurabilir. Biges 365 Akıllı Alarm Sistemleri, tamamen Biges Mühendisleri tarafından özel olarak geliştirilmiş olan Biges 365 SmartBox Akıllı İletişim ve Yönetim Modülünü kullanarak Network bağlantısı veya GPRS üzerinden Biges 365 Cloud sistemi ile haberleşmektedir.


Elektrik kesildiğinde alarm sistemim çalışmaya devam edecek mi?

Panele bağlı dedektör ve aksesuar sayısına bağlı olarak değişmekle beraber, alarm sisteminiz sahip olduğu akü sayesinde minimum 6 saat çalışmaya devam eder.


Evimdeki evcil hayvanım alarm sisteminin çalışmasına engel olur mu?

Bosch alarm sistemlerinin üstün Alman teknolojisi ile geliştirilmiş olan hayvan dostu hareket dedektörleri sayesinde, alarm sisteminiz 20kg'a kadar ağırlıktaki evcil hayvanlarınızın hareketlerinde etkilenmez.


Alarm sistemim sayesinde işyerimin açılış kapanış saatlerini de takip edebilir miyim?

Biges 365 hizmetleri arasında, işyerleri için açılış ve kapanış takibi de mevcuttur. Hizmet paketinize bağlı olarak, Biges 365 Alarm Merkezi uzman operatörleri veya Güvenli Yanıt Sistemi tarafından işyerinizin, sizin belirlediğiniz saatler ve toleranslar dahilinde, erken açılması veya geç kapanması durumunda bildirim alabilirsiniz.


Alarm Sistemime yeni özellikler ekleyebilir miyim?

Biges 365, tamamen sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda esnek olarak planlanabilen ürün ve hizmetler ile donatılmıştır. Dilerseniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda alarm sisteminize yeni modüller ekleyebilir, farklı dedektör türleri sayesinde evinizin veya işyerinizin güvenlik çemberini genişletebilirsiniz.